Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním.
Jak na to?
Nemusíte se bát, používání i čistění menstruačního kalíšku Yuuki je rychlé a jednoduché. Pro pohodlnou a spolehlivou sterilizaci kalíšku doporučujeme využívat náš desinfekční box - INFUSER BOX.

Pusťte si animaci níže a přesvědčte se, jak je to snadné!
Novinky
12.12.2016
Rainbow menstruační kalíšek
Není to žádné tajemství: menstruace není zábavná věc. Tak proč si pár dní v měsíci neudělat trochu radost? Zní to skvěle? Řekněte si o unikátní vícebarevný menstruační kalíšek. Duhový kalíšek vám dny rozveselí a zajistí více pohodlí během vašich dnů.
https://www.yuuki.cz/eshop-produkty-20 Po celou dobu obydleného světa, ve všech časech a za všech okolností, vzkvétaly mýty člověka a byly životní inspirací pro to, co mohlo vzejít z lidské činnosti těla a mysli. Duha je mýtus… tajný zdroj nevyčerpatelné energie z vesmíru, která se vlévá do lidských kulturních projevů.
03.06.2016
Cestovní taštička
Mějte vše pěkně sbalené s sebou. Perfektní pro cestování, praktická a užitečná pro ochranu vašich nezbytností.  Na předním díle má větší kapsu na zip, malou kapsičku na mobil s uzavíráním na suchý zip a síťovanou kapsu. Hlavní prostor tašky se uzavírá rovněž na zip. Taška má nastavitelný tkaný ramenní popruh, který je připevněný plastovými sponami na bocích tašky. Materiál má sepraný vzhled, barva není v jednotném odstínu. http://www.yuuki.cz/eshop-cestovni-tasticka-detail-370
19.04.2016
Den respektu k porodu
Rádi bychom Vás pozvali na akci Den respektu k porodu, který se koná 21.5.2016  v rámci Světového týdne respektu k porodu v  prostorách  EKOcentra Brništi (okr. Česká Lípa) Více informací můžete najít na stránkách: http://www.ekocentrumbrniste.cz/pro-verejnost/den-respektu-k-porodu.html
novinky emailem

Jak na to?

PDF - ikona

Kompletní návod ke stažení v PDF

PDF - ikona

4. února, 2016 Mezinárodní den rakoviny informace ke stažení v PDF

PDF - ikona

Kegel exercise ke stažení v PDF

PDF - ikona

Menstruační kalendář ke stažení v PDF

PDF - ikona

Předchod na menstruační kalíšek ke stažení v PDF (EN verze)

Používání kalíšku, po troše trpělivosti při prvních zaváděních, je pohodlné a rychlé.

Před tím něž si kalíšek dostatečně vyzkoušíte, nestříhejte prodloužené zakončení - stopku, která slouží k lepšímu uchopení při vyndávání!

Po odzkoušení můžete (nemusíte) postupně stopku zkrátit na vyhovující délku nebo úplně ustřihnout.

Image 0 -

Důležité je, abyste před každým začátkem menstruačního cyklu svůj kalíšek Yuuki vyvařila ve vroucí vodě po dobu pěti minut. Tím se zbavíte všech bakterií, které se na kalíšek v průběhu jeho skladování dostaly. Dávejte si pozor na dostatek vody v nádobě, kde kalíšek vyvařujete! Je nutné, aby celý kalíšek byl ponořen do vody, aby se předešlo jeho deformaci.

Před vlastním zavedením si umyjte ruce a kalíšek přeložte. Najděte si nejpohodlnější polohu. Převážně je tato poloha podřep. Přeložený kalíšek vložte do pochvy tak aby dno kalíšku bylo cca. 1 cm od poševního vchodu. Po vložení se kalíšek rozvine a přilne k poševní stěně. Rozvinutí kalíšku zjistíte jeho mírným pootočením nebo obkroužením prstem kolem něj. Lépe se kalíšek zavádí mokrý nebo můžete k snažšímu zavedení použít lubrikační gel, který je založen na vodní bázi.

Image 0 -

Na obrázku je znázorněn nejobvyklejší postup při skládání menstruačního kalíšku.


Je možné, že po prvních zavedeních bude kalíšek protékat, protože okraj kalíšku zcela nedolehnul k poševní stěně. Nepodléhejte panice. Je to zcela běžné a každá žena si musí osvojit způsob zavedení, který jí vyhovuje. Uvidíte, že se ta trocha trpělivosti vyplatí.

U každé ženy je síla menstruace jiná. Proto vyjmutí kalíšku není možno přesně určit. Obvyklý cyklus vyprázdnění kalíšku se pohybuje mezi 4 - 8 hodinami. Vyjmutí kalíšku je snažší provádět opět v podřepu. Chytněte vyztužené dno kalíšku za vroubky nebo za prodloužený konec a opatrně vyjměte. Při vyndávání si můžete pomáhat stažením poševních svalů. Kalíšek opláchněte vodou a znova aplikujte. Pokud chcete kalíšek umýt mýdlem, používejte pouze neutrální prostředky k tomuto účelu určené. Pokud víte, že nebudete mít přístup k vodě na vypláchnutí, je dobré si vzít malou láhev s vodou s sebou na toaletu a opláchnout zde. Kalíšek můžete opatrně vytřít papírovým kapesníkem.

INFUSER BOX - desinfekční box

Na obrázku je znázorněn postup pro použití desinfekčního boxu - INFUSER BOXu.

Image 0 -

Image 1 -

Image 2 -

Image 3 -

Image 4 -


Přejít do E-shopu

Share |

Zpět nahoru